Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Niedziela, 2024-04-14 ( Imieniny: Bernarda, Martyny)

BIP Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dalikowie - Instrukcja obsługi strony BIP

Instrukcja obsługi strony BIP

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Uwarunkowania prawne:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. 2176)
  • Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U z 2007r., Nr 10 poz. 68)

Niniejsza instrukcja dotyczy podmiotowych stron Biuletynu Informacji Publicznej, na których udostępnia się informacje publiczne, utworzone, utrzymywane i aktualizowane przez Podmiot (wyjaśnienie poniżej) zobowiązany do tego ustawą.

  • "Podmiot"oznacza dysponenta niniejszej Podmiotowej strony Biuletynu Informacji Publicznej o nazwie jak uwidoczniono w stronie głównej pod adresem gops.dalikow.eu.

Strona Biuletynu Informacji Publicznej podmiotu składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego(na samej górze strony) zawierającego odsyłacz do strony głównej BIP pod adresem bip.gov.pl, ustawienia ułatwiające dla osób niepełnosprawnych, 
  2. Menu głównego(po lewej stronie) zawierające menu przedmiotowe, podmiotowe czyli wykaz grup tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępnione w BIP,
  3. Menu środkowe(moduł wyszukujący, dane podmiotu prowadzącego BIP),
  4. Menu dolnego(na dole strony) zawierającego Deklarację dostępności strony BIP, Redakcja BIP, Polityka prywatności, Kontakt, Instrukcja obsługi BIP oraz Mapę Strony.

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej należy kliknąć w odpowiedni link w menu przedmiotowym lub podmiotowym. Do precyzyjnego wyszukiwania informacji służy Wyszukiwarka znajdująca się w środkowej części serwisu. Aby skorzystać z wyszukiwarki należy wpisać w pole edycyjne szukaną frazę i nacisnąć przycisk "szukaj". Aby skorzystać z opcji rozszerzonych wyszukiwarki należy kliknąć "wyszukiwanie zaawansowane".

Wyjaśnienia dotyczące odnośników BIP:

„BIP”- oznacza Biuletyn Informacji Publicznej.

W przypadku wyłączenia jawności informacji publicznej, w Biuletynie Informacji Publicznej podaje się zakres wyłączenia, podstawę prawną wyłączenia jawności oraz wskazuje się organ lub osobę, które dokonały wyłączenia, a w przypadku jeżeli ograniczenie nastąpiło ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy - podmiot w interesie, którego dokonano wyłączenia jawności.

„Informacje nieudostępnione” - zgodnie z art. 8 ust. 4 ustawy o dostępie do informacji publiczne, informacje dotyczące sposobu dostępu do informacji publicznych będących w posiadaniu Podmiotu i nieudostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej (zgodnie z art. 10 ust. 1 w/w ustawy - informacja, która nie została udostępniona w BIP, jest udostępniana na wniosek).

„Redakcja” - zawiera dane określające tożsamość osoby, która redaguje Biuletyn Informacji Publicznej.  

„www.bip.gov.pl” - pozwala na otwarcie strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej tworzonej przez Ministra właściwego do spraw administracji publicznej. Strona główna BIP zawierająca wykaz podmiotów, obowiązanych zgodnie z ustawą do udostępniania informacji publicznej, wraz z odnośnikami umożliwiającymi połączenia z ich stronami.

Dostęp do informacji publicznych udostępnionych w BIP jest również możliwy poprzez stronę główną BIP posiadającą adres URL - www.bip.gov.pl według menu podmiotowego lub przedmiotowego. 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-01-14 11:51przez:
Opublikowano:2021-01-14 12:40przez: Administrator
Podmiot udostępniający: BIP Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dalikowie
Odwiedziny:6799

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo